הקשר בין עישון למחלות חניכיים

רוצים להפסיק לעשן? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!
לשיחת ייעוץ בחינם מלאו את הטופס או התקשרו
ונחזור אליכם בהקדם
איילת בן ארי

איילת בן ארי

מומחית לגמילה מעישון והתמכרויות שונות, בעלת תואר ראשון במשפטים. בעלת הסמכה לעסוק בהיפנוזה קלינית בקליפורניה.

לאורך השנים נפוצו מחקרים רבים שמראים קשר הדוק בין עישון לבין מחלות חניכיים. רוב האנשים שמעשנים באופן קבוע ימצאו את עצמם מתמודדים עם מחלות חניכיים רבות. זה כמובן לא אומר שרק הם יתמודדו עם מחלות חניכיים, אך מדובר על קבוצת סיכון רחבה. בוודאי יצא לכם לשאול את עצמכם על הקשר בין עישון לבין מחלות חניכיים. מדוע מי שמעשן באופן קבוע ימצא את עצמו בקבוצת סיכון לסבול מבעיות כאלה? בדיוק על השאלה הזאת אנו הולכים לענות במאמר הבא. כך שלא יהיו לכם שאלות נוספות בהקשר הספציפי הזה. טוב לדעת כי מונעים מראש את כל בעיות החניכיים עוד לפני שהן קורות הלכה למעשה.

 

האם כל מי שמעשן יסבול מבעיות חניכיים?

הבעיות שנגרמות כתוצאה מעישון קבוע הן רבות, לא רק בהקשר של מחלות חניכיים. רוב האנשים שמעשנים בקביעות ימצאו את עצמם מתמודדים עם בעיות חניכיים רבות. האם ניתן להכליל תחת ההגדרה הזאת את כולם? כמובן שלא. יכולים להיות אנשים שמעשנים שלא יסבלו מבעיות חמורות שחובה לטפל בהן באמצעים מתקדמים. אך גם ריח רע מהפה כתוצאה מעישון יכול להיות לא נעים בחלק נכבד מהמקרים. מה שאנו מציעים לכם לעשות זה לנסות להתמודד עם הבעיות עוד לפני שהן קורות. אם תצליחו לעצור את העישון זוהי בהחלט יכולה להיות בשורה מעולה עבורכם.

 

איך מונעים מחלות חניכיים אצל מעשנים?

הדרך הכי טובה תהיה לנסות להפסיק לעשן או לכל הפחות להוריד את תדירות העישון. אך לא כולם יכולים לשנות הרגל של שנים, כזה שהפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלהם. אז מה כן אפשר לעשות במקרה שבו יוצא לכם לעשן בתדירות גבוהה? ההמלצה היא להגיע לביקורים תכופים אצל רופא השיניים שיבדוק את המצב מקרוב. כל סימן שידליק לכם נורה אדומה אמור להילקח בחשבון מבעוד מועד. אנו מדברים על ריח רע מהפה או כל סימן אחר שרק עולה לכם לראש. הכי חשוב שתהיו כל הזמן עם האצבע על הדופק כדי לפתור את הבעיות בזמן הנכון.

 

למה עישון מקדם מחלות חניכיים?

פעולת העישון היא פעולה שנעשית דרך חלל הפה, לכן היא מקדמת בצורה מהותית מחלות חניכיים. הניקוטין נכנס לגוף דרך הפה, דבר שעשוי לקדם מחלות חניכיים ברמות חומרה שונות. העישון מקדם חיידקים רבים שמשתלטים על החניכיים ומביאות איתן מחלות שונות. לא מדובר על סיטואציה נדירה, אלא על סיטואציה שקורת בכל רגע נתון. בו בזמן העישון מפחית את האפקטיביות של מערכת החיסונית בגופנו. כתוצאה מכך קל לאותם חיידקים להביא למחלות שונות שאצל אנשים לא מעשנים לא היו נוצרות. מהסיבה הזאת אנו מציעים לכם לבחון שוב את הצורך לעשן לנוכח הבעיות הקיימות.

 

מה קורה לאחר הופעת מחלות חניכיים?

לאחר הופעת ריח רע מהפה או כל סימן אחר, ככל הנראה תופיע גם מחלה כזאת או אחרת. ראשית תבינו כי נכון להיות רוב המחלות שפוגעות בחניכיים הן מחלות שניתן לפתור אותן. הבעיה העיקרית היא שאותן מחלות עשויות לצאת משליטה מהר מאוד. כך שאם לא תנסו להשפיע עליהן בהקדם, המצב יצא לגמרי מכלל שליטה. ברגע שאתם מבחינים באותם סימני אזהרה בוהקים יהיה עליכם לגשת לרופא השיניים. הוא ידאג לטפל במצב כדי שתוכלו לחזור לתפקד ולחייך כמו שהייתם עושים בעבר. בו בזמן ישנה חובה לבחור במרפאה מוסמכת שתבצע את ההליך. רוצים לבחור בטובים ביותר? תפנו למרפאה של ד"ר ג'רי כהן בכתובת: https://www.drjerry.co.il/.

לשיחת ייעוץ בחינם מלאו את הטופס או התקשרו
ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן