הפסקת עישון בעבודה

רוצים להפסיק לעשן? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!
לשיחת ייעוץ בחינם מלאו את הטופס או התקשרו
ונחזור אליכם בהקדם
איילת בן ארי

איילת בן ארי

מומחית לגמילה מעישון והתמכרויות שונות, בעלת תואר ראשון במשפטים. בעלת הסמכה לעסוק בהיפנוזה קלינית בקליפורניה.

עישון בעבודהבישראל, קיים חוק של הגבלת עישון במקומות ציבוריים, בכללם גם מקומות עבודה ומעסיקים שאינם אוכפים את החוק בבית העסק שלהם, צפויים לקנס כספי גבוה.

יתרה מזאת, בתי הדין לעבודה גם פוסקים פיצויים לעובדים אשר נגרם להם נזק, בשל עישון פסיבי במקום העבודה וקבעו כי פיטורי עובד, בשל תלונות על עישון במקום העבודה, הוא אינו חוקי.

למרות כל האמור לעיל, חוק הגבלת העישון אינו פוגע בציבור המעשנים, משום שהוא מאפשר הקצאת חדר מיוחד לעישון במקום העבודה ובהעדר מקום כזה, יש לאפשר לעובדים לצאת החוצה ולעשן.

המעסיק אינו יכול לאסור על עובד לעשן מחוץ למקום העבודה. אולם, כפי שמיד יובהר, יש להבחין בין זכותו של העובד להפסקה, הקבועה בחוק ואינה נתונה לשיקול דעתו של המעסיק, בה יעשה העובד כרצונו, לרבות יעשן, לבין זכותו של העובד לצאת להפסקת עישון, שאינה חלק מן ההפסקה הרגילה, הקבועה בחוק. זו כבר מותנית בהסכמת המעסיק.

האם המעסיק מחויב להותיר הפסקות עישון?

החוק מטיל חובה על המעסיק, להקצות זמן לעובד להפסקה ועבור רוב העובדים, מדובר בהפסקה של 45 דקות, אשר 30 דקות ממנה חייבות להיות רצופות.

העובד יכול לנצל את ההפסקה שלו לשיחת טלפון, אוכל, עישון או כל עיסוק אחר, אך לא חלה על המעסיק, כל חובה לאפשר הפסקות עישון באופן ספציפי.

הדבר נכון גם לגבי אותן הפסקות קטנות, שלוקחים לעצמם עובדים מעשנים, במהלך יום העבודה. המעסיק אינו מחויב לתת הפסקות אלו וחובתו החוקית נעצרת במתן ההפסקה של 45 דקות כאמור, אך בהסכמתו של המעסיק, רשאי העובד לצאת להפסקות נוספות קצרות, אם לשם עישון ואם לשם צבירת כוח להמשך יום העבודה.

האם המעסיק יכול לאסור על העובד לעשן במהלך יום העבודה?

התשובה לכך היא בשלילה. החוק קובע איסור על עישון במקומות עבודה ומוסדות חינוך, אך יש להקצות אזור מיוחד לעישון, כמו חדר למשל.

בהעדר פינת עישון, מחויב המעסיק לאפשר לעובדיו המעשנים, לצאת החוצה על מנת שיוכלו לעשן והוא אינו רשאי למנוע מהם לצאת ממקום העבודה.

אך יודגש, אין המדובר בהפסקות מיוחדות לעישון, אלא מדובר באותה הפסקה אותה מחויב המעסיק לתת לעובדיו, על פי חוק. אם המעסיק מוכן להקצות זמן להפסקות נוספות, קצרות, אשר ישמשו את העובדים לזמן עישון, הוא רשאי לעשות כן, אך הוא אינו מחויב לכך.

אי קבלה לעבודה בשל עישון

על פניו, מודעת דרושים הפוסלת מראש ובצורה גורפת, מועמדות של אנשים מעשנים, או סירובו של מעסיק לקבל לעבודה מועמד אשר נמצא מתאים, אך נפסלה מועמדתו רק בשל העישון, הם מקרים של הפלייה אסורה, שהרי ניתן לקבוע נהלים ברורים של הפסקות עישון מחוץ למקום העבודה, אולם הדבר תלוי בשאלה אם ישנם טעמים לדרישה כי העובדים לא יעשנו.

בסוגיות של קבלה לעבודה, בתי הדין לעבודה, נדרשים לבחון כל מקרה לגופו ולקבוע האם הייתה הפלייה שאינה לגיטימית.

פיטורים בשל עישון

עישון כשלעצמו אינה עילה לפיטורים, אלא כאשר הוא פוגע בעבודה או מתווסף אל פעולה בלתי חוקית של העובד, או פעולה הסותרת נהלי עבודה וכיו"ב.

למשל, אם הוקצה חדר לעישון במקום העבודה והעובד ממשיך לעשן בחדרו, למרות שהדבר מפריע לעמיתיו לעבודה ומנוגד לנהלי העבודה, יידרש המעסיק להסביר את המצב לעובד ואם מעשיו נשנים, רשאי יהיה לערוך לו שימוע ולפטרו.

כך גם לגבי הפסקות עישון. אם העובד נוטל הפסקות מרובות, יותר מן המקובל ומן המוסכם בינו לבין המעסיק, הרי שלאחר אזהרה, יכול הדבר להוות עילה מוצדקת לפיטורים. אולם, יובהר, העילה היא נטילת הפסקות רבות, הפוגעת בתפוקת העובד ולא העובדה כי העובד מנצל את אותן הפסקות לעישון.

על אף כל האמור, על מנת שלא ליצור אי נעימויות במקום העבודה וכמובן, על מנת להטיב עם הבריאות – מומלץ להפסיק לעשן כליל. אם זו אינה אפשרות סבירה ניתן להיעזר במהלך יום העבודה בתחליפי ניקוטין שונים, כגון מדבקות או מסטיקים, על מנת להימנע מהפסקות מיותרות.

הפסקת עישון בעבודה
לשיחת ייעוץ בחינם מלאו את הטופס או התקשרו
ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן