הפסקת עישון בלייזר – איך עושים את זה?

רוצים להפסיק לעשן? השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!
לשיחת ייעוץ בחינם מלאו את הטופס או התקשרו
ונחזור אליכם בהקדם
איילת בן ארי

איילת בן ארי

מומחית לגמילה מעישון והתמכרויות שונות, בעלת תואר ראשון במשפטים. בעלת הסמכה לעסוק בהיפנוזה קלינית בקליפורניה.

לייזר לגמילה מעישוןאחת השיטות החדשות והמיוחדות להפסקת עישון, היא הפסקת עישון בלייזר.

בשנים האחרונות, מופיעות שיטות רבות להפסקת עישון אשר מיועדות לשמש כטיפול משלים לתמיכה בנסיונות הגמילה של המטופלים. גמילה מעישון היא תהליך ארוך, מייגע ומאכזב, ואנשים רבים פונים לטיפול בלייזר להפסקת עישון על מנת לנסות דרך נוספת להפסיק לעשן לאחר שהדרכים הקודמות כשלו.

יש לציין שהפסקת עישון בלייזר אינה מומלצת כטיפול יחיד, וחשוב מאוד לשלבו עם דרכים נוספות להפסקת עישון כמו תרופות, מסטיקים, טיפול קבוצתי או אישי וכו'.

בסופו של דבר, חלק גדול מהאנשים אשר ניסו הפסקת עישון בלייזר מרוצים מהטיפול, אך מכיוון שמדובר בטיפול חדש אין עדיין הוכחות לגבי יעילותו.

מהו הטיפול בלייזר?

הטיפול בקרני לייזר הוא טיפול בו משתמשים בקרני לייזר בעצמה נמוכה (הקרויות גם "לייזר רך" או "לייזר קר") במקומות שונים בגוף.

במהלך הטיפול, הלייזר מכוון לאזורים מסויימים כמו מקומות מוגדרים בידיים, האוזניים, האף ומקומות נוספים. טיפול זה מבוסס על ההשערה שהעברת האנרגיה על ידי קרני הלייזר תגרום לשינויי גופניים, אשר יביאו לשיפור במצב ובסופו של דבר יגרמו להפסקת העישון.

ניתן לראות שטיפול זה דומה מאוד לדיקור הסיני, אשר נחשב לטיפול ותיק יותר ומתבסס גם כן על העברת אנרגיה ויצירת שינויים פיזיולוגיים דרך גירוי אזורים שונים בגוף.

בניגוד לדיקור הסיני אשר כולל שימוש במחטים וגורם למעט כאב ואי נוחות, הטיפול בלייזר אינו כואב, וכמעט ואינו מפריע למטופלים, ולכן נחשב לפופולארי מאוד.

הגברת רמת האנדרופינים בגוף מאפשרת להתגבר על תסמיני הגמילה

לכאורה, אנשים רבים שואלים איך טיפול בקרני לייזר המכוונות למקומות שונים בגוף גורם בסופו של דבר להפסקת עישון.

הבסיס הביולוגי לטיפול בלייזר הוא ההשערה שהגירוי אשר קרני הלייזר יוצרות ברקמות הגוף גורם כתגובה לשחרור של אנדרופינים, אשר יוצרים תחושת נוחות והנאה.

כאשר מפסיקים לעשן, רוב האנשים מפתחים תסמיני גמילה אשר גורמים למתח רב, עצבנות ותוך מספר ימים לחזור לעשן. האפקט הממכר של הסיגריה והתפתחות התסמינים האלה גורמים לכך שרוב האנשים מתייאשים מתהליך הגמילה, ובסופו של דבר חוזרים לעשן.

וכך, לאחר טיפול לייזר רמת האנדרופינים בגוף עולה, מצב הרוח משתפר והסיכוי להיגמל מהסיגריות עולה.

ניתן להבין שהטיפול בלייזר דורש היענות רבה מצד המטופלים שחייבים להתאמץ על מנת להפסיק לעשן, ולא מדובר ב"פתרון קסם" להפסקת העישון אלא בדרך מסויימת להקלה על תסמיני הגמילה ולהקלה על תהליך הגמילה הקשה.

מטופלים רבים אשר עברו טיפול בלייזר מדווחים על שיפור משמעותי במצבם ועל הצלחה בטיפול, אך מצד שני קיימים מטופלים אחרים אשר גם אחרי שניסו את הטיפול בלייזר לא הצליחו להיגמל אלא חזרו בסופו של דבר לעשן.

תכנית אישית נדרשת עבור כל מטופל

הטיפול בלייזר דורש היערכות מוקדמת ויצירת תוכנית עבודה אישית, על פי רמת ההתמכרות ופוטנציאל הגמילה.

אצל מעשנים "קלים", אשר מעשנים כמות סיגריות קטנה ואינם אמורים לפתח תסמיני גמילה משמעותיים, ניתן להסתפק בטיפול מוגבל בלייזר, בעוד אצל מעשנים כבדים, אשר מועדים לתסמיני גמילה משמעותיים יש צורך בטיפולי לייזר אינטנסיביים ונרחבים יותר, על מנת להשיג תוצאות טובות.

המלצה לבצע את הטיפול בשילוב עם דרכי טיפול אחרות

מכיוון שהטיפול דורש מאמץ אישי של המטופלים להפסיק לעשן, רצוי מאוד לשלב אותו כחלק מתכנית מסודרת להפסקת עישון.

התייעצות עם איש מקצוע מתאים, ושימוש בתכשירים נוספים להפסקת עישון (כמו תרופות, מדבקות ומסטיקים), ישפרו את סיכויי ההצלחה של הטיפול ויוכלו בסופו של דבר להביא לגמילה מוחלטת מהעישון ולחיים בריאים וטובים יותר.

אולי יעניין אותך גם:

עד כמה תרופות להפסקת עישון יעילות? מחקר בדק

הפסקת עישון בלייזר
לשיחת ייעוץ בחינם מלאו את הטופס או התקשרו
ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן